Kremacje

Kremacja jako forma pochówku obecna jest w różnych kulturach i religiach. Polega ona na bezwonnym i bezdymnym spopieleniu ciała w piecu kremacyjnym, a później na umieszczeniu prochów w specjalnie przygotowanej urnie, którą podczas uroczystości żałobnych chowa się w grobie ziemnym, murowanym, w grobowcu rodzinnym lub w kolumbarium.

Podstawą do wykonania kremacji jest wola Zmarłego, wyrażona za jego życia, jak również zgoda Rodziny. Po zakończeniu procesu kremacji otrzymają Państwo protokół jej wykonania. W ręce pracowników zakładu pogrzebowego zostaje wydana urna z prochami.

Zakład Pogrzebowy Arka w Głogowie posiada doświadczenie w organizacji pochówków z uprzednią kremacją. Pomagamy zgromadzić potrzebną dokumentację, a także wybrać odpowiednie akcesoria pogrzebowe. Mamy w naszej ofercie bardzo duży wybór eleganckich i stylowych urn, a także samych relikwiarzy drewnianych, metalowych, kamiennych oraz porcelanowych.

Zawsze czynimy wszystko, aby uroczystość żałobna była jak najpiękniejsza, dlatego dla Państwa zamawiamy i dostarczamy także stylowe wieńce, wiązanki, bukiety na pogrzeb. Niezależnie od wybranego modelu urny dbamy również o dodatkowe szczególne ozdoby na urnę, jako że sami drukujemy także szarfy do wieńców.

Zakład pogrzebowy Arka na życzenie zmarłego bądź jego rodziny jest w stanie zorganizować sam proces kremacji, jak również kompletną uroczystość pogrzebową. Warto wiedzieć, że sam pogrzeb kremacyjny nie wiele różni się od pogrzebu tradycyjnego, a jednym z najważniejszych momentów jest chwila pożegnania ze Zmarłym. Odbywa się ona zazwyczaj w kaplicy bądź Sali przedpogrzebowej jeszcze przy trumnie przed spopieleniem ciała, ale może też odbyć się ona już po spopieleniu – przy urnie.

Nasi pracownicy pomogą Państwu w przygotowaniu wszystkich niezbędnych formalności oraz przeprowadzą i wytłumaczą poszczególne elementy przygotowania tej formy pochówku. Pozostajemy  do Państwa dyspozycji i służymy pomocą we wszystkich kwestiach związanych z kremacją oraz ceremonią pogrzebową w tej właśnie formie.

kremacja